Posojilne pogodbe urejajo odnose med strankami v primeru posojanja denarja. Kdaj jo skleniti in kako naj bodo sestavljene? Potrebujete pomoč pri sestavi pogodb? Imate vprašanja na področju obligacijskega, delovnega ali gospodarskega prava? Povežite se s pravno službo podjetja DATA. Za ponudbo pokličite na 01 600 1530 ali pišite na [email protected]. Kontakte lahko uporabite tudi, če načrtujete ustanovitev podjetja!
Kdaj skleniti posojilno pogodbo
Sklenitev posojilne pogodbe je smiselno v primerih, ko gre za posojilo večje vrednosti. V praksi jo največkrat srečamo ob posojilu denarja. Tovrstna pogodba namreč ureja razmerje med posojilodajalcem in posojilojemalcem. Natančno tudi določa pogoje, pod katerimi posojilojemalec prejme določeno posojilo od posojilodajalca in kakšne so pravice in obveznosti obeh strank.
Brezplačno registrirajte podjetje
Posojilne pogodbe – kakšna oblika je predpisana?
Čeprav so posojilne pogodbe lahko tudi ustne, pa je zaradi varnosti vsekakor priporočljivo, da se jo vedno sklene v pisni obliki. Če je zgolj ustna, bo v primeru spora njen obstoj težko dokazovati. Še posebej, če ni prič, ki so bile prisotne ob sklepanju pogodbe in bi lahko potrdile, da je bila sklenjena.
Mimogrede, vas zanima tudi prodajna pogodba?
Vsebina posojilne pogodbe
Skladno z Obligacijskim zakonikom mora posojilna pogodba vsebovati:
Posojilne pogodbe in zakonodajna podlaga
Posojilna pogodba je v Sloveniji urejena v Obligacijskem zakoniku. Za zagotovitev pravne varnosti in jasnosti je zelo pomembno, da je pripravljena pravilno in skladno z zakonodajo, saj se na ta način stranki izogneta morebitnim nejasnostim in nevšečnostim. Taka pogodba gradi zaupanje med strankama in preprečuje morebitne nepotrebne konflikte. Če potrebujete pomoč pri njeni pripravi, so vam na voljo naši pravni strokovnjaki. Za ponudbo nas kontaktirajte na 01 600 1530 ali na [email protected].