Dvojezična pogodba o zaposlitvi – nova obveznost delodajalca ali pravica delavca? Ali zaposlujete tuje delavce, ki ne razumejo slovenskega jezika? Ali ste dolžni za tuje delavce pripraviti pogodbo o zaposlitvi v tujem jeziku? Ali je dovolj, če pogodbo o zaposlitvi pripravite v slovenskem jeziku?
Ali razmišljate o zaposlovanju tujih delavcev? Pod kakšnimi pogoji je mogoče zaposlovanje tujih delavcev? Pokličite svetovalce ter se dogovorite za termin!
Vsebino pogodbe o zaposlitvi določa ZDR-1
Potrebujete nasvet s področja delovnega prava? Pošljite povpraševanje!
Anja Gašperlin, univ. dipl. prav., Data
Vas zanima kako odpreti sp ali kako ustanoviti d.o.o.?
V Sloveniji je uradni jezik slovenščina. Delodajalci morajo pogodbe o zaposlitvi pripraviti v slovenskem jeziku. Delodajalec mora delavcu izročiti pisni predlog pogodbe o zaposlitvi praviloma tri dni pred predvideno sklenitvijo, pisno pogodbo o zaposlitvi pa ob njeni sklenitvi. Tudi s predhodno izročitvijo pogodbe o zaposlitvi je delavcu omogočeno, da se seznani s samo vsebino pogodbe, jo prebere ter morebiti delodajalcu še pred podpisom postavi dodatna vprašanja, če pogodbe ali posameznih členov pogodbe ne razume.
Dvojezična pogodba o zaposlitvi
V nekaterih primerih je obvezna dvojezična pogodba o zaposlitvi.
Tako npr. Sporazum med Vlado Republike Slovenije in Vlado Republike Srbije o zaposlovanju državljanov Republike Srbije v Sloveniji in Protokol о izvajanju Sporazuma med slovensko in srbsko vlado o zaposlovanju državljanov Republike Srbije v naši državi določa, da mora delodajalec pripraviti pogodbo o zaposlitvi, ki je dvojezična.
Delodajalec, ki želi zaposlitvi delavca iz Republike Srbije, je dolžan v skladu s 5. členom protokola pripraviti pogodbo o zaposlitvi v slovenskem in srbskem jeziku. Pri zaposlovanju delavec iz Srbije je tako obvezna dvojezična pogodba o zaposlitvi.
Svetujemo vam, da še pred podpisom pogodbe o zaposlitvi preverite ali ste dolžni pripraviti pogodbo o zaposlitvi še v kakšnem drugem jeziku, ne samo v slovenskem jeziku.
Potrebujete pravni nasvet? Pokličite naše pravnike na telefon 01 6001 528 ali jim pišite na [email protected].
Deli na FacebookuDeli na Twitterju
Morda vas zanima tudi:
- Pavšalni prispevki za popoldanski s.p.
- Kalkulatorji za informativne izračune
- Bruto – neto izračun plača
- Kadrovske evidence
- Novi pravilniki na področju varnosti in zdravja pri delu