Prodaja na stojnici je odlična priložnost za promocijo izdelkov ali storitev podjetnika. Prodaja na stojnici je tudi najtežji način prodaje, saj gre za tako imenovano »face to face« prodajo. Tudi vi razmišljate o prodaji izdelkov na stojnici? Vas ni strah direktne prodaje? Uživate v komunikaciji s strankami? Če ste na vprašanja odgovorili z da, potem vam preostane le še , da pokličete na telefonsko številko 01 600 15 30 ali nam pišete na [email protected], ter se dogovorite za termin postopka registracije s.p.. Kot samostojni podjetnik boste lahko s prodajo izdelkov na stojnici začeli že v treh dneh po obisku DATA točke.
Prodaja na stojnici – odlična promocija podjetnika
Vedeti morate, da se prodaja na stojnici ne more opravljati, če niste ustrezno registrirani. Najhitreje se lahko v register podjetij vpišete kot samostojni podjetnik. Za postopek registracije potrebujete osebni dokument, svojo davčno številko, po potrebi overjeno izjavo lastnika objekta za poslovni naslov s.p.. Vso potrebno dokumentacijo za s.p. pripravite na DATA točki skupaj s svetovalcem. Postopek je brezplačen. Sklep o registraciji prejmete v nekaj naslednjih dneh od datuma, ki ste ga postavili za datum vpisa v Poslovni register. Z njim na banki odprete račun za namene poslovanja s.p.
Termin za registacijo podjetja
Prodaja na stojnici – Katero dejavnost morate registrirati?
Za prodajo na stojnici morate imeti registrirano tudi eno izmed spodnjih dejavnosti:
47.810 Trgovina na drobno na stojnicah in tržnicah z živili, pijačami in tobačnimi izdelki
47.820 Trgovina na drobno na stojnicah in tržnicah s tekstilijami in obutvijo
47.890 Trgovina na drobno na stojnicah in tržnicah z drugim blagom (sem sodi prodaja preprog, knjig, igrač, okraskov …)
Prispevki za popoldanski s.p. za 2024
Prodaja na stojnici – prostor za stojnice ureja lokalna skupnost
Oseba, ki na stojnici prodaja, mora biti ustrezno statusno organizirana, pri tem pa mora izpolnjevati tudi pogoje, kot jih določa Zakon o trgovin (ZT-1), ki pravi, da mora trgovec za prodajo blaga na premičnih stojnicah, prodajo s prodajnimi avtomati in potujočo prodajalno pridobiti pisno soglasje lastnika ali pooblaščenega upravljavca prostora, na katerem se prodaja blago. V pisnem soglasju morata biti določena prostor in časovni termin prodaje blaga.
Če želite prodajati na prostem, morate vedeti, da prostor, kjer lahko prodajate, določi lokalna skupnost v svojih aktih. Sem sodi tudi prodaja blaga na prireditvah (sejmi, shodi in podobno). V tem primeru lahko organizator prireditve ali organizatorka prireditve pridobi pisno soglasje za vse trgovce, ki prodajajo na prireditvi. Naj ob tem dodamo, da lokalne skupnosti oziroma občine za oddajo tržnega prostora največkrat to sporočijo v javnem razpisu, na katerega se morajo ponudniki prijaviti. Če želite torej prodajati blago npr. s premično stojnico na plaži, morate najprej preveriti, ali akti lokalne skupnosti to dopuščajo ter katero dokumentacijo morate pridobiti, da lahko to legalno opravljate.
Prodajo na stojnici ureja tudi Pravilnik o minimalnih tehničnih pogojih za opravljanje trgovinske dejavnosti, ki med drugimi navaja podrobnosti glede določitve stojnice. Premična stojnica pomeni, da gre za mizi podobno pripravo, ki omogoča prodajo blaga.
Za podrobnosti v zvezi s prodajo na stojnici, so vam na voljo svetovalci podjetja DATA. Za ponudbo za svetovanje jim lahko pišete na [email protected] ali jih pokličete na 01 600 15 30.