Pomoči podjetjem prejete po interventnih ukrepih
Pomoči podjetjem, ki so jih podjetja (družbe, zavodi, ostale organizacije) prejela na podlagi interventnih ukrepov, morajo vključiti v davčni obračun od dohodkov pravnih oseb (DDPO). In sicer pod zaporedno številko 1 (Prihodki, ugotovljeni po pravilih o računovodenju). Ob morebitni dilemah, so vam v našem podjetju na voljo računovodski in davčni svetovalci. Za termin plačljivega strokovnega svetovanja se lahko naročite na 01/600-1530 ali pa nam pišete na [email protected].
Pomoči podjetjem – kako jih vključiti v davčni obračun?
S Fursa so sporočili, da je potrebno pomoči podjetjem, prejete na podlagi interventnih ukrepov vključiti v davčni obračun davka od dohodkov pravnih oseb (DDPO). Pomoči podjetjem namreč predstavljajo prihodke davčnih zavezancev. Pomoči podjetjem je potrebno vključiti pod zaporedno številko 1 (Prihodki, ugotovljeni po pravilih o računovodenju).
Udeležite se brezplačnega skupinskega svetovanja pred registracijo podjetja!
Katere pomoči podjetjem je potrebno vključiti v davčni obračun? (1. del)
Pomoči podjetjem, prejete po različnih interventnih ukrepih, se štejejo med prihodke v skladu s pravili o računovodenju davčnega zavezanca. Te pomoči podjetjem se tako ne izvzemajo iz davčnega obračuna. To so:
- Subvencioniranje prispevkov za socialno varnost za zaposlene, ki delajo;
- Delno povračilo nekritih fiksnih stroškov;
- Povračilo nadomestila plače za delavce;
- Subvencioniranje skrajšanega delovnega časa.
Preverite podjetniška izobraževanja, ki jih izvajamo na Dati!
Katere pomoči podjetjem je potrebno vključiti v davčni obračun? (2. del)
Zgoraj opisano velja tudi za naslednje pomoči podjetjem (se pravi pomoči, ki se ne izvzemajo iz davčnega obračuna):
- Krizni dodatek;
- Pomoč za financiranje regresa za letni dopust za leto 2021;
- Pomoč za nakup antigenskih hitrih testov za samotestiranje;
- Povračilo dela minimalne plače v obliki mesečne subvencije.
Nedavno smo pisali tudi o pomoči za s.p., za katere velja bolj kot ne vse enako. Pri samostojnih podjetnikih je drugačna obravnava mesečnega temeljnega dohodka ter delno povračilo izgubljenega dohodka zaradi karantene in varstva otroka. Te pomoči, prihodki, so dejansko neobdavčeni z dohodnino – več preverite v tem članku. Če pa imate morebitna vprašanja, pa se lahko dogovorite za termin plačljivega računovodskega ali davčnega strokovnega svetovanja. Za več informacij smo na voljo na 01/600-1530 ali na [email protected].