Go to Top

Pomembni datumi Finančne uprave Republike Slovenije!

Pomembni datumi datumi FURS-a se bližajo! 30. septembra morate oddati številne obrazce. Če raznih obrazcev ne boste oddali, ali pa bodo ti izpolnjeni nepopolno in nepravilno, vas lahko doletijo visoke kazni.

Informativni izračun plače

Pomembni datumi – obračun davka na finančne storitve

Obračun davka na finančne storitve mora predložiti davčni zavezanec, ki je v davčnem obdobju opravil finančne storitve, ki so predmet obdavčitve z davkom na finančne storitve. Davčni zavezanec mora posredovati obrazce, na katere vpisuje podatke o opravljenih finančnih storitvah – to lahko stori preko portala eDavki.

BRUTO NETO PLAČA

Pomembni datumi – oddaja obračuna davka na dodano vrednost

V našem članku preverite, kdaj postanete zavezanec za DDV in kaj to pomeni.

Vsak davčni zavezanec, identificiran za namene DDV, mora predložiti obračun DDV, ki mora vsebovati vse podatke, potrebne za izračun davka, za katerega je nastala obveznost obračuna, in za odbitke, pa tudi za skupno vrednost transakcij v zvezi z obračunanim davkom in opravljenimi odbitki ter vrednost vseh oproščenih transakcij.

Potrebujete pomoč pri izdelavi poslovnega načrta?

Pomembni datumi tudi za vračilo DDV v drugi državi članici EU

Vas zanima, kdo ima pravico do vračila DDV? O tem smo pisali v našem članku “Vračilo DDV: v katerih primerih?

Slovenski davčni zavezanci lahko ob izpolnjevanju določenih pogojev zahtevajo vračilo DDV, ki so ga plačali za blago ali storitev v drugih državah članicah Evropske unije. Zahtevek za vračilo DDV v drugi državi članici EU morajo predložiti najpozneje 30. septembra koledarskega leta, ki sledu obdobju vračila. Obdobje vračila ne sme biti daljše kot eno koledarsko leto in ne krajše kot tri koledarske mesece.

Dvojno obdavčenje fizičnih oseb

Ostali bližajoči se pomembni datumi

Septembrski pomembni datumi:

  • 30. 9. 2020 –  Obračun davka na motorna vozila
  • 30. 9. 2020 – Zahtevek za vračilo trošarine za energente, ki se porabijo za industrijsko komercialni namen
  • 30. 9. 2020 –  Zahtevek za vračilo trošarine za plinsko olje, ki se porabi kot pogonsko gorivo za komercialni prevoz
  • 30. 9. 2020 – Poročilo o dobavah
  • 30. 9. 2020 – Zahtevek za vračilo trošarine za kmetijsko in gozdarsko mehanizacijo

Pravni nasvet

Bližajoči se oktobrski pomembni datumi:

  • 12. 10. 2020 – Plačilo trimesečnega obroka predhodne akontacije in akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti
  • 12. 10. 2020 – Plačilo trimesečnega obroka akontacije davka od dohodkov pravnih oseb – zavezanci, ki imajo davčno leto enako koledarskemu

Potrebujete davčni nasvet? Rezervirajte si termin pri našem davčnem svetovalcu! Pišite nam na [email protected].

Dodajte svoj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja