Go to Top

Bančni račun v tujini? FURS ga bo temeljito pregledal

Bančni račun v tujini – povsem legitimno ga je imeti. To velja tako za fizične osebe kot tudi za podjetja. Pomembno je vedeti, v katerih primerih in do kdaj ga je potrebno prijaviti Finančni upravi republike Slovenje (FURS). Če ste glede vašega finančnega poslovanja v dilemi, se lahko obrnete na davčne strokovnjake na Dati, ki vas bodo ustrezno usmerili. Za individualno svetovanje pokličite na 01/600-1530 ali pa nam pišite na [email protected].

Izračun plače

Bančni račun v tujini – kaj FURS preverja?

Finančna uprava preverja izvor vaših sredstev na vaših bančnih računih v tujini. FURS pridobi podatek za vsak bančni račun v tujini avtomatično ali na podlagi zaprosila. Če imate na teh računih več sredstev, kot ste jih prijavili v svojih davčnih napovedih, boste pozvani, da pojasnite, od kod prihaja ta denar. Pripravite dokazila o izvoru denarja, če ste recimo trgovali s kriptovalutami, denar podedovali ali nakazali s kakšnega drugega računa.

Ustanovitev podjetja

davčno svetovanje

Vse o normiranem s.p.

Bančni račun v tujini – kaj morate narediti, če imate odprt bančni račun v tujini?

Vsak transakcijski plačilni bančni račun morate prijaviti FURS-u . Trgovalnih in varčevalnih računov ni potrebno prijavljati. Postopek, s katerim registrirate bančni račun v tujini, lahko opravite prek elektronskih storitev FURS-a (eDavki), po pošti (obrazec DR-02 za fizične osebe oziroma obrazec DR-04 za pravne osebe) ali osebno na finančnem uradu.

Računovodski servis

Bančni račun v tujini – nepravočasna prijava Fursu – kaj pa sedaj?

Bančni račun v tujini ste dolžni prijaviti v roku 8 dni po odprtju. Če tega še niste storili, postopek opravite čim prej – še preden vas k razjasnitvi pozove FURS. Tako se še utegnete izogniti kazni, a boste vseeno morali plačati 3-odstotne obresti na zamujeni rok plačila davka. Med članicami OECD že od leta 2015 poteka samodejna izmenjava podatkov – tuje banke morajo preko svoje finančne uprave obvestiti FURS, da ima slovenski davčni rezident v tujini odprt bančni račun. Za kršitve, neprijave bančnihh računov v tujini, so predvidene visoke kazni. Za posameznike se gibljejo med 200 in 1200 evri, za podjetja pa znašajo tudi do 30 000 evrov.

Prijavite se na e-novice!

Dodajte svoj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja