Še vedno se vsak dan v sistem davčnega potrjevanja računov vključi od 100 do 150 novih zavezancev, so po dveh mesecih uporabe davčnih blagajn sporočili iz Finančne uprave RS (Furs). Trenutno je v sistem davčnega potrjevanja računov vključenih 41.413 zavezancev, od tega jih 11.344 uporablja aplikacijo Mini blagajna.
izobraževanje
Mini blagajna po korakih
Že znate uporabljati Mini blagajno? Na delavnici vam po korakih predstavimo, kako jo uporabljati pravilno in brez zapletov.
Več informacijDo sedaj je bilo potrjenih več kot 147 milijonov računov, vsak dan od 2,5 do tri milijone. »V kar 97 odstotkih primerov preverjanj velja, da se računi ujemajo s podatki v sistemu davčnih blagajn,« pravijo na Fursu. Potrošniki v povprečju sicer preverijo vsak 30 izdan račun.
Na Fursu ugotavljajo še, da se nekateri zavezanci v sistem davčnega potrjevanja računov še niso vključili, ker še ne izdajajo računov ali pa ne poslujejo z gotovino. Ocenjujejo, da gre za društva, nevladne organizacije in davčne zavezance v sezonskih dejavnostih ali tiste, ki redko izdajajo gotovinske račune.
izobraževanje
Davčne blagajne za društva
Posebej za društva smo pripravili seminar, kjer vas seznanimo z vsemi obveznostmi, ki jih morate izpolniti pred prvo izdajo gotovinsko plačanega računa. Povemo vam tudi, kdaj se davčnemu potrjevanju lahko izognete in kdaj nikakor ne.
Več informacijSistem davčnega potrjevanja računov pod lupo inšpektorjev
Sistem davčnega potrjevanja računov so februarja preverjali s poostrenim nadzorom, in pri 3.567 nadzorov odkrili 300 nepravilnosti. To pomeni, da so nepravilnosti odkrili pri 8,5 odstotkih zavezancev.
Finančni inšpektorji so pri 8,5-odstotka nadzorov davčnih blagajn odkrili nepravilnosti.
Kršiteljem so že izdali 33 plačilnih nalogov z globami v skupni vrednoti 80.200 evrov, v 77 primerih so izdali odločbo o prekrškovnem postopku, za kršitve manjšega pomena pa so izrekli 189 opozoril. »Z nadzornimi aktivnostmi, v katerih bo poudarek na primerjavi podatkov prejetih preko davčnih blagajn ter poslovanju posameznih davčnih zavezancev, bo Furs nadaljeval tudi v prihodnje,« obljubljajo vključenim v sistem davčnega potrjevanja računov na Fursu.
Deli na FacebookuDeli na Twitterju